Uncategorized

Pokud máte nutkání jít, zkuste se uvolnit nebo se posadit.

Pokud máte nutkání jít, zkuste se uvolnit nebo se posadit.

Se všemi výše uvedenými potravinami a tekutinami se jim možná nebudete muset úplně vyhýbat. Někdy k vyřešení problému stačí snížit množství, které konzumujete. Pokud máte představu, že problém může způsobovat některá z potravin, které jíte, nebo tekutiny, které pijete, můžete je na týden vyloučit a uvidíte, zda se u vás zlepšilo. Pokud zaznamenáte zlepšení, můžete zkusit konzumovat cokoliv, co způsobilo problém, pouze snižte množství. Trénink močového měchýře může být účinným způsobem, jak pomoci s problémy s kontrolou močového měchýře. V podstatě je to deník, který si vedete pokaždé, když se jdete na záchod vymočit. Vypočítáte dobu mezi jednotlivými močeními. Pokud například močíte jednou za hodinu, začněte tím, že k této době přidáte 15 minut. V tomto případě se tedy snažte 1 ¼ hodiny nemočit a snažte se toho držet. Pokud máte nutkání jít, zkuste se uvolnit nebo se posadit. Po chvíli možná budete schopni prodloužit interval mezi močením na přijatelnou úroveň.

Jaké jsou některé problémy s kontrolou močového měchýře u mužů?

Hyperaktivní močový měchýř: Zde močový měchýř vytlačí moč v nevhodnou dobu. Pokud člověk močí 8 nebo vícekrát denně nebo více než dvakrát za noc, může nastat problém. Močová inkontinence: Zde dochází k úniku moči, když kýcháte, kašlete nebo něco zvednete. K úniku moči může dojít také při náhlém nutkání močit.

Není vždy jasné, co je příčinou těchto problémů s kontrolou močového měchýře. Někdy to může být způsobeno rakovinou prostaty nebo poškozením nervů. Pro začátek můžete vyzkoušet výše uvedené strategie životního stylu. To je dobrý začátek.

Ať už je příčina vašich problémů s močovým měchýřem jakákoli, pracujte na řešení, buď pomocí těchto terapií chování, nebo s pomocí lékaře nebo kombinací obou.

O autorovi:

Myke Thomas je spisovatel na volné noze, profesionální blogger a nadšenec do sociálních sítí. Její blog Vitaminsandminerals.net se zaměřuje na zdravotní blogery a bloggery o fitness. Můžete ho sledovat na Google+ a Twitteru.

Vaše srdce je bezpochyby jedním z nejdůležitějších orgánů ve vašem těle. Tento orgán je tak důležitý, že váš zdravotní stav závisí do značné míry na jeho zdraví. Z tohoto důvodu musíte přijmout opatření, abyste ho udrželi vždy zdravý a vyvarovali se všeho, co by mu mohlo ublížit.

Jedním ze způsobů, jak se o své srdce dobře postarat, je konzumace potravin, které zlepšují jeho pohodu. Přijímáním takových potravin snížíte riziko mnoha onemocnění souvisejících se srdcem.

Výhody dietních zdrojů omega-3 mastných kyselin (jako je losos a tuňák) pro zdraví srdce jsou dobře známé. Stejné výhody však poskytuje mnoho dalších levnějších alternativ.

Zde je šest osvědčených, ale obvykle ignorovaných potravin, které byste měli pravidelně užívat pro zlepšení zdraví srdce:

1. Olivový olej

Tento olej je velmi bohatý na zdravé mononenasycené tuky a také určité antioxidanty prospěšné pro srdce, známé jako polyfenoly. Důrazně se doporučuje, abyste místo másla užívali olivový olej, který je ve většině případů nebezpečný pro zdraví srdce.

Olivový olej pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v těle. Polyfenoly v recenzeproduktu.top něm obsažené pomáhají chránit krevní cévy.

Takže když vaříte zeleninu a saláty, přidejte olivový olej. Vyberte si formu lisovanou za studena a použijte ji do šesti měsíců od nákupu.

2. Oves

Užívání ovsa „ve všech formách“ vám pomůže snížit hladinu lipoproteinu s nízkou hustotou (LDL), špatné formy cholesterolu, která způsobuje mnoho srdečních onemocnění. Oves také obsahuje vlákninu, která pomáhá zlepšit trávení a předcházet zácpě.

Takže místo používání strouhanky při vaření uděláte svému srdci hodně dobrého, když místo toho použijete oves.

3. Mrkev

Podle nejnovějších výzkumů mrkev, která se běžně domnívá, že neobsahuje více než vitamín A, skutečně pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v těle. A stejně jako oves obsahují vlákninu.

Berte tedy mrkev pravidelně. Jsou dobré nejen pro oči, ale také pro srdce.

4. Černé fazole

Černé fazole obsahují antioxidanty. Obsahují také kyselinu listovou, hořčík a vlákninu, které pomáhají regulovat množství cholesterolu a cukru v krvi.

Nejlepší je brát černé fazole v čerstvé formě. Ale pokud to nemůžete získat, pomohou vám konzervované nebo jinak zpracované černé fazole. V druhém případě před vařením dobře opláchněte, abyste odstranili veškerý přebytečný sodík.

5. Pomeranče

Ano, obyčejné pomeranče, které jste vždy znali. Pro mnohé neznámé pomeranče obsahují pektin, vlákninu, která pomáhá předcházet hromadění cholesterolu.

Pomeranče také obsahují draslík, minerál, který pomáhá regulovat krevní tlak. Pomeranče navíc obsahují antioxidační látku známou jako hesperidin. Tato látka pomáhá zlepšovat funkci cév a snižovat krevní tlak.

Takže, pokud jste si vždy mysleli, že pomeranče obsahují pouze vitamín C, právě jste tu otevřeli oči.

6. Čerstvé bylinky

Kromě toho, že bylinky jako rozmarýn, oregano, tymián a šalvěj obsahují antioxidanty prospěšné pro srdce, pomáhají také zlepšit srdeční činnost tím, že neutralizují nebezpečné účinky trans-tuků na srdce.

Proto užívejte tyto bylinky pravidelně, abyste zlepšili zdraví svého srdce.

Všechny tyto potraviny vám pomohou snížit riziko všech onemocnění souvisejících se srdcem, jako je vysoký cholesterol, cukrovka, hypertenze, ischemická choroba srdeční a mrtvice. Berte je tedy pravidelně a vždy budete mít zdravé srdce.

BIO AUTORA

Abass Toriola je školícím doktorem a spisovatelem zabývajícím se zdravím na volné noze. Je autorem blogu VitalHealthInfo.com, na kterém sdílí tipy, jak žít zdravý životní styl.

Vaše srdce je bezpochyby jedním z nejdůležitějších orgánů ve vašem těle. Tento orgán je tak důležitý

Hubnutí může být náročnou výzvou pro mnoho lidí kdekoli v rozvinutém světě, včetně Spojeného království, zejména pro ty, kteří mají kancelářské práce a jiné povinnosti, jako jsou děti.

Nedostatek času a pocity nedostatku energie jsou hlavními příčinami, které lidé využívají k tomu, že pravidelně nechodí do posilovny nebo nesportují.

Problém je v tom, že i když se zdá, že tito lidé si nedokážou najít čas, chtějí být hubenější a zdravější, ale chybí jim motivace a směr, aby skutečně začali podnikat kroky, jak toho dosáhnout.

Hubnutí je dosažitelná věc, kterou může udělat každý, navzdory tomu, co si někteří lidé mohou myslet. Je pravda, že někteří lidé dokážou přesunout váhu rychleji než jiní, ale s odhodláním a správnými radami můžete dosáhnout jakéhokoli fyzického cíle, který chcete.

Sedm dobrých rad, jak dosáhnout výrazného zhubnutí:

1. Jezte zdravě

Dieta je klíčem k zahájení všech těchto prací na hubnutí, protože můžete cvičit každý den, ale pokud jíte nesprávná jídla, váha se příliš nezmění. Jezte zdravě třikrát denně a zkuste do svého jídelníčku zařadit salát a nějaké libové maso. Pamatujte, že kalorie se počítají, takže stále platí základní vzorec kalorií přijatých/vydaných. Hubnutí znamená dosažení čistého kalorického deficitu!

Bonusový tip: Chcete-li rychle zhubnout, zkuste zkombinovat plnohodnotnou vegetariánskou stravu se syrovátkovými proteinovými koktejly, abyste si udrželi zásoby bílkovin.

2. Svačina

Svačina musí pryč, ale abyste si zvykli nejíst nezdravé jídlo, musíte vyprázdnit skříně a všechno do koše. Pokud je touha po svačině poměrně vysoká, musíte ji nahradit něčím, jako jsou šálky zeleného čaje, zeleniny nebo ovoce.

Zelenina je vynikající volbou, protože zasytí, má vysoký obsah živin a vlákniny a zároveň má velmi nízký obsah kalorií.

3. Cvičit?

Nemusíte cvičit každý den, ale alespoň být aktivní a to znamená jít na třicet minut na procházku s dětmi, sami nebo se psy. Musíte se zbavit návyků dostat se z práce a jen se dívat na televizi a pak jíst večeři. Abyste byli úspěšní ve skutečném hubnutí, potřebujete trvalý cvičební program, ideálně zahrnující 1 hodinu/den až 7 dní v týdnu.

Nemůžete zhubnout tím, že budete sedět na gauči u televize. Musíte se hýbat nebo se v některých případech začít hýbat. Nejlepší cvičení je to, které skutečně děláte pravidelně.

4. Intenzita tréninku

Když jdete do posilovny, musíte intenzivně cvičit, abyste přesunuli váhu rychleji, a to znamená spoustu kardia. Zkuste to namíchat tak, že udělejte dvacet minut na běžeckém pásu, pak na kole a pak na crossovém trenažéru. Tímto způsobem získáte jednu hodinu dobrého kardia po celém těle, což je ideální pro hubnutí.

Studie naznačují, že procento tělesného tuku, které spálíte, se dramaticky zvyšuje po prvních 25 minutách cvičení – to znamená, že je lepší dělat déle trvající / méně časté kardio tréninky než každodenní / krátkodobé tréninky.

5. Baví vás to?

Jedním z hlavních důvodů, proč se lidem nedaří dosáhnout trvalého úbytku hmotnosti, je to, že se jim nedaří udržet cvičení z velké části kvůli nudě. Snažte se, aby to bylo zábavné a originální, takže alespoň jednou týdně trénujte jiným způsobem, jako je skákání přes švihadlo, box, venkovní běh, jízda na kole nebo plavání. Tímto způsobem může být vaše cvičení nové a zajímavé a zároveň procvičovat různé svaly.

6. Odporový trénink

Většina fitness expertů souhlasí s tím, že kombinace kardia s odporovým tréninkem je optimální metodou k dosažení trvalého úbytku hmotnosti. Jen proto, že hubnete, což ve skutečnosti z velké části znamená ztrátu tuku, neznamená to, že nemůžete použít váhu k nahromadění horní svalové hmoty pomocí silových tréninků tři dny v týdnu. Použijte volné závaží a bench press ke zlepšení horní části těla a pokud chcete zdravotní doplněk, který se pokusí pomoci vašim svalům dodat více energie, kreatinové tablety mají dobré recenze na jejich účinnost v této oblasti.

7. Motivace

Mějte malé cíle každé dva týdny místo jednoho velkého cíle na hubnutí, protože se to všechno zdá mnohem dosažitelnější. Hubnutí na udržitelném základě vyžaduje obrovskou dávku motivace.

Stanovením malých a dosažitelných cílů v oblasti hubnutí zažijete brzký úspěch, který by vás měl motivovat k pokračování!

Další tipy

Pro ty, kteří mají zájem vyzkoušet doplňky na hubnutí, možná budete chtít zvážit:

Extrakt ze zelených kávových zrn – jeden z nejslibnějších doplňků na hubnutí s více podrobnostmi dostupnými zde, zde a zde. Malinový keton – široce nabízený doplněk Dr. Oze. Žádné údaje o lidech – zatím. Více o RK zde, zde a zde. Kajenský pepř – více informací o tomto doplňku zde a zde.

Kvalitní spánek každou noc je nezbytný pro dobré fyzické i duševní zdraví. Dalo by se říci, že spánek

Nová studie zjistila, že může existovat souvislost mezi poruchami spánku a schizofrenií. Podle některých odborníků může tento výzkum otevřít dveře novým způsobům léčby pacientům trpícím poruchou myšlení.

Russell Foster je vizuální a neurovědec v Oxfordu. Foster pozoroval četné studie, které uváděly možnou souvislost mezi schizofrenií a poruchami spánku. Předchozí výzkumníci pozorovali, že přibližně čtyři z pěti pacientů se schizofrenií mají také významné problémy se spánkem. Tyto problémy však byly často připisovány jiným příčinám, jako jsou vedlejší účinky léků nebo deprese vyplývající ze sociální izolace.

Foster nesouhlasil s argumenty předloženými jeho vrstevníky. Četl další studie, které naznačovaly, že korelace může být spíše genetickým jevem. Jedna z nejpřesnějších studií pozorovala abnormální cykly spánku a bdění u myší s genem souvisejícím se schizofrenií. Foster se rozhodl prozkoumat spojení blíže sám.

Schizofrenie a cirkadiánní rytmy?

Foster a někteří jeho kolegové se domnívají, že geny související se schizofrenií a dalšími problémy duševního zdraví mohou být propojeny s cirkadiánními rytmy. Například gen SNAP25 hraje jednu z největších rolí v cirkadiánních rytmech. Kromě toho vědci pozorovali některé abnormality v genu SNAP25 u pacientů trpících schizofrenií.

Fosterova studie sledovala cirkadiánní rytmy jak u pacientů trpících schizofrenií, tak u těch, kteří tuto nemoc neprodělali. Do své studie přijal 20 pacientů trpících schizofrenií. Přivedl také 21 pacientů, kteří touto poruchou netrpěli, ale byli nezaměstnaní jako pacienti se schizofrenií.

Pohyb pacientů byl sledován pomocí náramkových hodinek v průběhu šesti týdnů. Byli také požádáni, aby vyplnili spánkové dotazníky, aby nahlásili problémy se spánkem a poskytli vzorky moči k měření hladin melatoninu každých 48 hodin.

Schizofrenie a nespavost?

Empirická data, která shromáždil, zjistila, že pacienti trpící schizofrenií byli vystaveni zvýšenému riziku vzniku nespavosti. Udržovali nepravidelné spánkové cykly, zatímco nezaměstnaní účastníci studie udržovali poměrně konzistentní spánkové vzorce. Foster řekl poskytovateli Scientific News LiveScience, že jeho výzkum může naznačovat, že mezi schizofrenií a nespavostí existuje větší spojení, než kdy předchozí vědci mohli tušit.

[box] Foster uvedl, že spánkové vzorce pozorované u těchto myší se podobaly schizofrenním pacientům v jeho studii. To by mohlo naznačovat, že náprava problémů se spánkem by pomohla léčit některé stavy pozorované u pacientů trpících schizofrenií.

Po provedení tohoto výzkumu Foster a někteří z jeho kolegů uvedli, že by rádi vyzkoušeli nové terapie k léčbě cyklů spánku a bdění u lidí trpících schizofrenií, bipolárními a podobnými psychiatrickými poruchami. Chtěli by vidět, zda se symptomy těchto pacientů zlepší, pokud jsou schopni úspěšně léčit svou nespavost.

Kvalitní spánek každou noc je nezbytný pro dobré fyzické i duševní zdraví. Dalo by se říci, že spánek je lepidlo, které nás udržuje jako lidské bytosti normálně fungovat. Níže jsou diskutovány čtyři konkrétní důsledky spánku a fyzického zdraví, následované čtyřmi konkrétními důsledky spánku a duševního zdraví.

Spánek a fyzická pohoda

1. Spánek a fyzická výdrž „Je stále více a více zdokumentováno, že špatný spánek a nedostatek spánku po delší dobu mohou vést k několika chronickým zdravotním stavům, mezi které patří obezita, srdeční choroby, cukrovka a deprese. Ačkoli se někteří chlubí tím, že každou noc dostávají nebo potřebují jen velmi málo hodin spánku, nebo považují spánek za luxus, z lékařského hlediska je spánek nutností. Podle spánkové studie zveřejněné Americkou srdeční asociací mají lidé, kteří spí 5 nebo méně hodin, asi o 60 % vyšší pravděpodobnost vzniku hypertenze. Není také žádnou záhadou, že spánek ovlivňuje vaši dobu odezvy. Například ospalé řízení může být stejně nebezpečné a smrtelné jako řízení pod vlivem alkoholu.

2. Spánek a imunita „Když má tělo nedostatek spánku, způsobuje to snížení počtu T-buněk, které jsou nezbytné pro imunitní funkci. Stejně tak dochází ke zvýšení zánětlivých cytokinů, což je špatná kombinace. Existuje myšlenkový směr, že zánět je kořenem nemoci. V každém případě bylo prokázáno, že nedostatečný spánek snižuje imunitní odpověď člověka a je příčinou větší náchylnosti k nachlazení, chřipce, infekci a dalším útokům na imunitu.

cs